Opsyn

Anmeldelser av tjuvfiskere i Ranaelva

For å fiske i Ranaelva må man både ha desinfisert utstyret, kjøpt fiskekort og utøve fiske på den sonen kortet gjelder for. I tillegg blir ikke myndighetene særlig blide når man unndrar seg og ikke betaler avgiften til staten.

Ranaelva

I løpet av 2 uker er i alt 9 personer ferska av Oppsynet etter tips og tatt. Ingen hadde noen av formalitetene i orden for å kunne utøve fiske. Når det i tillegg er avlivet fisk, hersket det ingen tvil om hensikten. Å produsere unnskyldninger om at man ikke visste, eller forsto regelverket holder ikke mål.

Når man har passert flere informasjonsskilt som på både norsk/engelsk informerer om reglene uten å skjønne at reglene er satt av forvaltningen for å etterfølges – da finnes det ingen formildende omstendigheter. Det ble begått flere regelbrudd og slike regelbrudd anmeldes og fisk inndras.

Det er herved gjort.